poniedziałek, 1 października 2007

Konkurs eMeFKowy


Jako, że dziś zaczął się tydzień, który przybliża nas do weekendu, podczas którego odbędzie się największa komiksowa impreza w Polsce, będę codziennie wrzucał jakieś notki związane z tym tematem i moją amatorską działalnością na polu bazgrolenia. Od kilku lat staram się brać udział w konkursie na krótką formę komiksową, którego rozstrzygnięcie ma właśnie miejsce na MFK. Na razie bez sukcesów ale na serio nie to jest dla mnie w tej zabawie najważniejsze. Dużą frajdę, mi jako kompletnemu amatorszczakowi, sprawia zobaczenie swoich wypocin na konkursowej wystawie. Fajnie jest zobaczyć ładnie wyeksponowany, narysowany przez siebie komiks, nierzadko obok prac piekielnie zdolnych komiksiarzy. A jak komiks ukaże się dodatkowo w katalogu wystawy, który jest całkiem sympatycznie wydawany od strony edytorskiej, to jest bonusowa radocha. Dlatego zachęcam szczerze wszystkich, którzy coś tam w temacie komiksowania działają do wysyłania swoich historii na konkurs. W tym roku wysłałem szorciaka pt. "Machina". Scenariusz tej trzyplanszówki opowiadającej o miłości, zdradzie i zbrukanym sumieniu, napisał Bartosz "The Babosz" Sztybor. Kolor przecudnej urody położył na moje rysuny, znajdując czas w natłoku przeróżnych zleceń dużych i ogromnych, najprzezdolniejszy masta El Torturro (dzięki bracie). Zachęcam do odszukania naszego komiksu na emefkowej wystawie i nie pozbawioną kontemplacji lekturę:) Powyżej wrzucam kadrzyk z "Machiny".


6 komentarzy:

Sztybor pisze...

Kocham Cię, Jaszczu :)

Jaszczu pisze...

I nie jest to miłość bez wzajemności:)

Człowiek Potas pisze...

ej- to pikny komiks musi ta "Machina" z kolorami Torturra. muszem to poznać głębiej.

Jaszczu pisze...

Osobiście zaciągnę Cię na wystawę i zaprezentuję:) Są tacy co mówią, że nie wiadomo ocb w tym komiksie więc jestem ciekaw każdej opinii.

Maciej pisze...

Jest to świetny komiks. Chyba najlepszy z tych "fabrycznych" z Jeju5. :)

Jaszczu pisze...

No do Jeju się nie załapał ale można sobie przeczytać w katalogu emefkowym i to w technikolorze. Więc nie ma tego złego:)