sobota, 7 sierpnia 2010

Tainted


Mówi się, że "Love is all around", jak nucił zespół The Troggs. Owszem, lecz zdarza się, że ta miłość bywa niespełniona, trudna, a często i skażona, o czym śpiewała Gloria Jones w Tainted Love. Miłość ma bowiem wiele twarzy, tych pełnych radości i spełnienia ale także tych zatroskanych i rozczarowanych. I wszystkie one były inspiracją dla Tainted, zbioru kilku historii o miłości. Tej niełatwej i wymagającej poświęceń. Tej szczerej, choć niemożliwej do spełnienia. Tej najpiękniejszej, a jednocześnie bardzo bolesnej. Tej, której każdy kiedyś doświadczył. Tainted to sześć opowieści pozbawionych słów, natomiast wypełnionych prawdziwymi emocjami.

Album Bartosza Sztybora i Piotra Nowackiego zawiera pięć krótkich komiksów, publikowanych wcześniej w magazynach i prezentowanych na festiwalach (w tym nowelkę Szóstego dnia, nagrodzoną na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi w 2008 roku). Każdy z epizodów został odświeżony graficznie i pokolorowany przez niezwykle utalentowanych specjalistów w tej dziedzinie (Sebastiana Skrobola, Radosława Czyża, Ewę Juszczuk, Tomasza Pastuszkę i Tomasza Zycha). Poza tym album zawiera jedną, 20-stronicową i nigdy wcześniej niepublikowaną historię, a także kilka rysunkowych niespodzianek.

Jednak najważniejsze, że Tainted to 60 stron pełnych szczerego – podszytego doświadczeniami i obserwacjami – spojrzenia na miłość.

Wydawca: Mroja Press

Zobacz przykładowe plansze.

5 komentarzy:

kaerel pisze...

bardzo, bardzo czekam. bardzo.

Maciej pisze...

Genialna sprawa. Czekam.

Sprane dżinsy i sztama pisze...

gratuluje chłopaki! razem na Uć. piona

sambor pisze...

a ja czekam tak jak Kaerel, tylko bardziej

Ystad pisze...

a ja przez tę zapowiedź śpiewam sobie cały weekend "Tainted love"... :|