środa, 9 października 2013

Czy można bez grosika?

Poniżej prezentuję komiks, który zrobiliśmy z Bartkiem Sztyborem (scenariusz) na tegoroczny konkurs emefkowy. Nagrody nie zdobyliśmy, nie załapaliśmy się również do katalogu konkursowego, a szkoda mi kisić komiks na dysku, bo myślę, że jest całkiem udany.
7 komentarzy:

Hubert Ronek pisze...

BARDZO udany! Czyli ten konkurs w tym roku rzeczywiście dziwny był...

jaszczu pisze...

Dzięki Hubert. Bardzo mi miło :)
Co do konkursu, to najbardziej mi żal katalogu konkursowego, bo to była zawsze moja pierwsza lektura w trakcie powrotu z Łodzi. Lubiłem sprawdzić co koledzy przygotowali na konkurs fajnego, odkryć jakieś nowe talenty. A tegorocznego katalogu nie da się czytać. Nie chodzi o to, że są tam same złe komiksy (bo niektóre są całkiem pomysłowe i fajne). Po prostu ta monotematyczność + ten beznadziejny temat, sprawiają, że po przeczytaniu na raz trzech szortów o kartach kredytowych, przelewach internetowych itd. boli mnie głowa. Jeśli NBP chciał sobie z tych komiksów zrobić jakieś materiały promocyjne, to nie wiem do kogo one mają być kierowane. Młodych ludzi raczej nie trzeba zachęcać do korzystania z nowoczesnych form płatności, a starsi raczej pod wpływem komiksu się nie przekonają. Super, że były wreszcie wysokie nagrody, cieszę się, że duża ich część trafiła do znajomych, ale artystycznie (że tak to górnolotnie nazwę) tegoroczny konkurs jest porażką i mam nadzieję, że zgodnie z zapewnieniem organizatorów był to jednorazowy strzał.

Hubert Ronek pisze...

Co do nowego konkursu - zgadzam się, są dobre strony (strona?), ale mam nadzieję, że to tylko jednorazowy strzał. Katalogu już się boję (lada dzień powinien do mnie dotrzeć). Wasz komiks bardzo fajny, choćby właśnie ze wględu na podejście do tematu niezbyt dosłownie, tym bardziej dziwne, że do publikacji się nie załapał. A tak przy okazji: kolory Twoje? Bo też fajne, a chyba zazwyczaj ktoś Cię kolorował dotychczas...

JS pisze...

NBP zdissowało Mikołaja i mój komiks dissujący konkurs -- nie ma nas w katalogu :(

jaszczu pisze...

Tak, kolory są moje. Jeśli się podobają, to bardzo się cieszę, bo wciąż podchodzę do kolorowania bardzo nieśmiało.
Nie będę komentował szczegółowo jakości opublikowanych prac, bo jako konkurentowi mi nie wypada. Przekonasz się, jak otrzymasz katalog :)

Hubert Ronek pisze...

Fajne, fajne. Dopytuję bo właśnie jestem zaskoczony - kolory śmiałe i trafione. Gratulacjon!

Adam pisze...

Fajny komiks i faktycznie (za Hubertem) świetna kolorystyka.